BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ciprasz kitette a kormányából a nemmel szavazókat

A görög miniszterelnök menesztette pénteken azokat a kormánytagokat, akik előző nap a nemzetközi hitelezők által követelt reformintézkedések ellen szavaztak – közölte a görög miniszterelnök hivatala.

2015. július 17. péntek, 23:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A görög kormányfő leváltotta többek között Panajótisz Lafazanisz környezetvédelmi- és energiaügyi minisztert és Dimitrisz Sztratoulisz szociális ügyekkel foglalkozó miniszterhelyettest is. A két politikus sokak szerint a kormányzó Sziriza párt szélsőbaloldali szárnyának vezetői. Mindketten ellenzik az újabb takarékossági intézkedéseket és az állami tulajdon privatizálását, valamint az euróövezetből való kilépés mellett foglaltak állást.

Ciprasz az eddigi munkaügyi minisztert, a szoros szövetségesének számító Panosz Szkurletiszt ültette Lafazanisz helyére, míg a munkaügyi tárca élére Jorgosz Katrúgaloszt, az eddig adminisztratív reformokkal foglalkozó miniszterhelyettest nevezte ki.

Megújul a védelmiminiszter-helyettesi, a külügyminiszter-helyettesi, a pénzügyminiszter-helyettesi és a kormányszóvivői poszt is. Az átalakítás a kormány összesen 10 tagját érinti.

A csütörtökre virradó éjjel rendezett parlamenti szavazáson Ciprasz az ellenzék szavazatai nélkül nem tudta volna keresztülvinni azokat a reformintézkedéseket, amelyek végrehajtását a nemzetközi hitelezők követelik Athéntól a harmadik pénzügyi mentőcsomagról szóló tárgyalások megkezdéséért cserébe.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet