BUX 138928.02 -0,41 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az INA 150 millió kuna osztalékot fizet

Az INA horvát olajipari vállalat éves rendes közgyűlése 150 millió kuna (közel 6,5 milliárd forint) osztalék kifizetéséről döntött a tavalyi eredmény alapján – tájékoztatta az MTI-t a vállalat pénteken.

2015. június 12. péntek, 18:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az osztalék részvényenként 15 kuna (650 forint), az eredmény fennmaradó része tartalékba kerül. Áldott Zoltán az INA igazgatóságának elnöke szerint az utolsó néhány évben sikerült a céget pénzügyileg stabil, vezető befektető és export pályára állítani.

Az INA 2014-ben is jelentős beruházásokat hajtott végre, 1,7 milliárd kuna értékben, és 2015-ben újra befektette a kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenés előtti nyeresége (EBITDA) kétharmadát. A cég a kihívásokkal terhes környezet ellenére is meg kívánja tartani befektetései mértékét, és továbbra is vezető beruházó szerepet kíván vállalni az országban - áll a közleményében.

A HINA horvát hírügynökség szerint az INA a legnagyobb részvényesének, a Molnak, amelynek 49,08 százalék részesedése van a horvát olajipari vállalatban 73,6 millió kuna, második legnagyobb részvényesének, a horvát államnak, amely a részvények 44,84 százalékát birtokolja, 67,3 millió kuna, a többi részvényesnek 9,1 millió kuna osztalékot fizet ki.

Az olaj- és gázipari csoport februárban kiadott jelentése szerint 2014-ben adózott eredménye egyszeri tételek nélkül tavaly 64 százalékkal 344 millió kunára csökkent a 2013-as 953 millióról. Az üzemi eredmény egyszeri tételek nélkül 36 százalékkal 523 millió kunára apadt az előző évi 816 millióról. A nettó bevétel tavaly 13 százalékkal 23,6 milliárd kunára csökkent az előző évi 27,44 milliárdról.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet