BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmasat csaphat oda az EU az Apple-nek

Olyan mértékű büntetést szabhat ki az Apple-ra az EU az amerikai cég írországi adókerülési gyakorlata miatt, hogy arról már tőzsdei jelentést kellett kiadniuk – írja a 444.hu.

2015. április 29. szerda, 20:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai tőzsdei szabályok szerint a részvénytársaságoknak akkor kell figyelmeztetniük az ilyen jellegű veszteségekre a részvényeseiket, ha a várható kiesés meghaladja az adózás előtti eredmény előző hároméves átlagának 5 százalékát.

Az Apple nyilvános beszámolói alapján a cég minimum 2,5 milliárd dolláros büntetésre számít - olvasható a 444.hu-n.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet