BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbánt dicsérte a duma elnöke

Méltatta Orbán Viktort az orosz parlament alsó házának elnöke, amiért kiállt az oroszellenes szankciók politikája ellen.

2015. február 21. szombat, 15:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A \"színpadias\" uniós egységnek, a \"színlelt szolidaritásnak\" az Oroszország elleni szankciókban \"kevés köze van a realitásokhoz\", mivel több EU tagország nemzeti érdekeit sérti - nyilatkozta Szergej Nariskin, a duma elnöke a Komszomolszkaja Pravdának adott interjújában.

Mint mondta, ezért ezek készek megvédeni jogaikat. Amikor a szankciók bevezetéséről döntöttek, a nyugati kormányok nem vették figyelembe szavazóik, vállalkozóik és elitjük véleményét, s emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök nemrégiben kijelentette, ellenzi az oroszellenes szankciókat. A Szputnyik orosz hírügynökség ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy több vezető európai politikus, köztük Milos Zeman cseh elnök és Robert Fico szlovák miniszterelnök felszólított a szankciók feloldására.

Nariskin több Orbán-nyilatkozatból is idézett, például amelyben ellenzi Oroszország elszigetelését Európától, aminek nincs értelme. \"Azt hiszem, nem csak az orosz szakértők értékelték ezt a szóbeli támadást Mr. Obama oroszellenes kampányának fő tengelye ellen\" - mondta a politikus, akit a TASZSZ idézett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet