BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb szankciókat fogadtak el Moszkva ellen

Az EU után Kanada is újabb büntetőintézkedéseket fogadott el Oroszországgal szemben az ukrán válsággal kapcsolatban.

2015. február 18. szerda, 07:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szankciók elsősorban az állami tulajdonban lévő Rosztyeh fegyvervállalatot vezető Szergej Csemezovot és a szintén állami tulajdonban lévő Rosznyeft energiavállalatot sújtják.

A Kanadában kedden ismertetett lista 37 orosz és ukrán személy ellen léptet életbe gazdasági büntetőintézkedéseket és utazási tilalmat. A szankciók emellett 17 orosz és ukrán vállalatot sújtanak.

A Rosznyeft és Csemezov mellett az orosz törvényhozás és a hadsereg egyes tagjai, a legnagyobb orosz motoros klub, az Éjjeli Farkasok elnöke, valamint donyecki és luhanszki szakadár csoportok tagjai is felkerültek a listára.

A kanadai kormányfő azt mondta, a szankciókat az oroszbarát szakadárok által elkövetett, egyre súlyosbodó harci cselekmények tették indokolttá. Stephen Harper szerint kormánya figyelemmel kíséri az orosz és az ukrán államfő között a múlt héten létrejött tűzszüneti megállapodást, és készen állnak újabb intézkedéseket hozni Moszkvával és az általa támogatott felkelőkkel szemben, amennyiben nem tartják be a megállapodásban foglaltakat.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet