BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Volvo kínai gyártású autókat exportálna az Egyesült Államokba

A kínai tulajdonú svéd Volvo Cars hétfői bejelentése szerint az Egyesült Államokba is exportálná Kínában gyártott modelljeit, ezzel az első olyan autógyártó lenne, amely Kínában előállított járműveket tömegesen értékesít Amerikában.

2015. január 12. hétfő, 17:39

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddig Latin-Amerikába, a Közel-Keletre és más fejlődő országokba szállítottak az ázsiai országban előállított autókat, amelyeket vagy kínai autógyártók egyedül, vagy nemzetközi cégekkel közösen gyártottak. Az Egyesült Államokba Kína azért nem tudott nagyobb mennyiséget exportálni, mert még nem teljesítette az amerikai károsanyag-kibocsátásra és biztonságra vonatkozó előírásokat.

A Volvo autógyárat 2010-ben vásárolta meg a kínai Geely Holding Group Ltd. autóipari csoport az amerikai Fordtól 1,8 milliárd dollárért. Az akkori megállapodás értelmében a gyártást és a fejlesztést az új tulajdonos Európában tartotta, de ígéretet tett, hogy Pekingben is létesít egy évi 300 ezer Volvo-gépkocsi kibocsátására képes gyárat.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet