BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japán visszatér az atomenergiához?

A japán kormány vasárnap megkezdte a hazai közvélemény puhítását azért, hogy az ország ismét használhassa az atomenergiát, több mint három évvel a fukushimai atomerőmű földrengés és szökőár okozta katasztrófája után.

2014. szeptember 21. vasárnap, 18:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Igen kockázatos lenne lemondani az atomenergiáról. Fukushima óta az ásványi üzemanyagok importja 3600 milliárd jenre (15 milliárd euró), azaz naponta 10 milliárd jenre nőtt - mondta egy tévévitában az új japán gazdasági, kereskedelmi és ipari miniszter, Obucsi Juko. Egyesek azt mondják, jól megvagyunk atomerőművek nélkül. A valóságban azonban régi hőerőműveket nyüvünk kapacitásuk végső határáig rettenetes költséggel, és ez nem biztonságos - tette hozzá.</banner>

<banner> A fukushimai katasztrófa után leállították a japán atomerőműveket. Addig ezek adták a japán energiafelhasználás egyharmadát. Jelenleg Japán az energiaszükségletének csak a 6 százalékát termeli. Ezért - gyakorlatilag az atomenergia elhagyása miatt - az áram 20 százalékkal drágult a háztartások számára, és 30 százalékkal a vállalatok számára - érvelt a miniszter, hozzátéve, hogy az atomerőműveket megfelelő, új biztonsági szabványok alapján kellene majd újraindítani.
</banner>

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet