BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több lett az állástalan az USA-ban

Megugrott a munkanélküli segélyért folyamodók száma az elmúlt héten az Amerikai Egyesült Államokban.

2014. szeptember 11. csütörtök, 19:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma az Egyesült Államokban az előző héten az amerikai munkaügyi minisztérium csütörtöki adatai szerint. A segélykérelmek száma 11 ezerrel, 315 ezerre növekedett az előző felméréshez képest, ami június óta a legmagasabb érték, ugyanakkor ilyen kedvező adatokat legutóbb nyolc éve regisztráltak.

Piaci elemzők csökkenést vártak, átlagosan 300 ezres értékre számítottak.

A munkaügyi minisztérium korrigálta a múlt héten megadott adatot, az eredeti 302 ezret 304 ezerre igazította ki.

A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag is emelkedett kissé, 750-nel 304 ezerre növekedett. A mozgóátlag segít kiszűrni az ideiglenes, egyszeri hatásokat.

A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma 9 ezerrel 2 millió 487 ezerre csökkent, 2007 közepe óta ez a legalacsonyabb szint.

A munkanélkülisége ráta 6,1 százalékon áll, ami történelmi visszatekintésben továbbra is meglehetősen magas érték.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet