BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldre utazik? - Fontos változás jön

Októbertől kilépési illetéket kell fizetnie minden külföldi állampolgárnak Tunézia elhagyásakor - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) konzuli szolgálata a honlapján szerdán.

2014. augusztus 27. szerda, 14:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mint írták, Tunéziában az alkotmányozó nemzetgyűlés augusztus 8-án elfogadta a pótköltségvetési törvényt, amelynek értelmében a külföldi állampolgárokat az országból távozásukkor 30 tunéziai dinár (mintegy 13 euró, azaz 4000 forint) kilépési illeték megfizetésére kötelezik

A kilépési illetéket minden külföldi állampolgárnak meg kell fizetnie, függetlenül attól, hogy egyénileg vagy szervezett utazás keretében utazik Tunéziába.

A jogszabály a turistaszezon végén, október 1-jén lép hatályba.

A 30 tunéziai dinár értékű illetékbélyeget a határrendőrség az ország elhagyásakor ragasztja be a kilépő külföldiek útlevelébe.
A Tunéziába utazó magyar állampolgárok 90 napig vízum nélkül tartózkodhatnak az országban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet