BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részlegesen ingyenessé teszik a lengyel autópályákat

A legforgalmasabb lengyel autópályán az augusztusi hétvégeken nem kell fizetni, és gondolkodnak az éjszakai forgalom ingyenessé tételén is. (Képünk illusztráció)

2014. augusztus 6. szerda, 12:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután eget verő botrányok vannak Lengyelországban az autópálya-kapuknál kialakuló kilométeres sorok és dugók miatt, tegnap kormányülés foglalkozott a problémával. Utána Donald Tusk miniszterelnök bejelentette, hogy a legforgalmasabb, a tengerpartra vezető A1-es autópályán az augusztusi hétvégeken nem szednek sztrádadíjat, hogy így gyorsítsák fel az autóforgalmat, a koncesszió tulajdonosainak ebből fakadó veszteségét pedig a költségvetésből fizetik ki - írta a Gazeta Prawna, a vezető varsói gazdasági napilap.

A további lehetőségek között van, hogy éjszakára nem kellene fizetniük a sztrádákat használó autósoknak, ettől azt várják, hogy legalább részben tehermentesítenék a nappali forgalmat. Mint Janusz Piechocinski miniszterelnök-helyettes a TVN24-nek elmondta, a héten tárgyalnak a koncessziók tulajdonosaival a lehetséges megoldásokról.

Elzbieta Bienkowska infrastuktúraügyi miniszter szerint egyelőre csak ideiglenes segítségről lehet szó, véglegest csak a fizetési rendszer alapvető megváltoztatása hozhat. Szakértők szerint azonban legjobb esetben is csak 2017-re állhat fel egy elektronikus rendszer. A Gazeta Wyborcza szerint ahol sztrádakapuknál kell fizetni, például Franciaországban és Olaszországban, szintén torlódások vannak, Horvátországban a dugók hossza eléri a 10-12 kilométert.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet