BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál többen kértek segélyt az USA-ban

A 14 éves mélypontról ismét emelkedni kezdett az első munkanélküliségi kérelmek száma az USA-ban - derül ki a friss adatokból.

2014. július 31. csütörtök, 15:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egyesült Államokban az első ízben munkanélküli segélyért folyamodók száma 23 ezerrel 302 ezerre emelkedett a múlt héten - közölte a munkaügyi minisztérium. Elemzők arra számítottak, hogy a segélykérelmek száma 300 ezerre fog emelkedni. A munkaügyi tárca szerint a munkaerőpiac a további javulás jeleit mutatja.

A négy hetes átlag 3500-zal 297 250 ezerre esett, a szaktárca szerint ez az első alkalom, hogy a négyhetes átlag a 300 ezres átlag alá ment 2006 áprilisa óta, továbbá ez nyolc éves mélypontot is jelent.

A folyamatban lévő segélykérelmek 31 ezerrel 2,54 millióra emelkedtek a július 19-ével végződő héten a szezonálisan kiigazított adatok alapján. Eközben a munkaügyi hivatal a két héttel korábbi új kérelmek számát 284 ezerről 279 ezerre módosította, ami 2000 óta a legalacsonyabb szám.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet