BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megfenyegette a kormányt az olasz kivitelező Lengyelországban

Az olasz kivitelező a lengyel cseppfolyósított földgáz-terminál építésének leállításával fenyegette meg a varsói kormányt, ha nem fizetnek a munkáért a szerződésben kikötöttnél többet.

2014. július 28. hétfő, 10:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Saipem olasz konszern vezette konzorcium újabb szerződésmódosítást követel, ellenkező esetben annak felmondásával fenyeget. A megállapodás tárgya a swinousciei cseppfolyósított földgáz (lng) terminál építése, ami legfontosabb eleme a lengyelek orosz gázszállításoktól való függése csökkentésének.

Befogadóképességét évi 5 milliárd köbméterre tervezték, ez nagyjából az ország gázbehozatalának felét teszi ki. A kikötőnek és berendezéseinek már az év közepére el kellett volna készülniük, de az olaszok még tavaly elérték, hogy a határidőt az év végéig hosszabbítsák meg. Most pedig az érte fizetett összeg felemelését követelik, egyértelműen kihasználva a Moszkvával egyre romló viszony következtében mind felszültebb lengyelországi hangulatot.

Ennek ellenére Donald Tusk miniszterelnök sajtókonferencián jelentette be, hogy az lng-terminál építésében nem lesz jelentős újabb csúszás, az építkezést legkésőbb jövő év elején befejezik. Mint mondta, nyugtalanságra egyébként sincs ok, az ország gáztartalékai bőven elegendőek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet