BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte árbevételét és nyereségét a Boeing

Növelte árbevételét és nyereségét az amerikai Boeing repülőgépgyártó az első félévben a tavalyi év első hat hónapjához képest - közölte a cég.

2014. július 23. szerda, 18:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Boeing 42,5 milliárd dolláros árbevételt ért el, 4 százalékkal többet, mint tavaly az első félévben. A cég kiadásai 34,2 milliárd dollárról 35,9 milliárd dollárra emelkedtek, adózás és egyéb költségek levonása után az eredmény ennek ellenére az első félévben 2,6 milliárd dollár lett, szemben a tavaly 2,1 milliárd dollárral, ami 19 százalékos javulás.

A gyártó növelte átadott gépeinek számát is: 2013 első hat hónapjában még 306, idén már 342 kereskedelmi célú gép hagyta el a gyártósorokat, katonai gépből pedig 89-et gyártottak. A Boeing a június 30-ával zárult félévben 440 milliárd dollár értékű rendelésállománnyal rendelkezett.

Előrejelzésük szerint a cég árbevétele az év végén 87,5-90,5 milliárd dollár körül alakulhat.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet