BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

USA: Horvátország kiváló központ lenne

Horvátország regionális energiaelosztó tranzitközponttá válhat az Egyesült Államok szerint - jelentette ki Victoria Nuland, európai ügyekért felelős amerikai külügyi államtitkár-helyettes Dubrovnikban egy regionális tanácskozáson.

2014. július 12. szombat, 13:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Index nevű horvát hírportál szombati beszámolója szerint az amerikai diplomata felszólalásában megjegyezte, hogy ehhez Zágrábnak \"okos döntéseket\" kell hoznia.

Nuland kiemelte: Horvátországnak kiváló adottságai vannak ahhoz, hogy a régió fő tranzitközpontjává váljon. Pozitív példaként emelte ki a magyar és horvát földgázhálózat kétirányú összeköttetését. Egyéb projekteket is megemlített, köztük szárazföldi olaj- és gázlelőhelyek feltárását és kitermelését, valamint egy cseppfolyósgáz-terminál kiépítését.

Az amerikai diplomata szerint az európaiak túl sokat fizetnek a gázért, ezért nagyon fontos az energiaellátás diverzifikálása az euroatlanti térségben.

A horvátországi Dubrovnikban kilencedik alkalommal megrendezett, Croatia Forum nevű tanácskozáson a résztvevők a Nyugat-Balkán európai integrációjával, továbbá az unió bővítésével kapcsolatos kérdésekkel is foglalkoztak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet