BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kanada vadászgépeket küldött a közép- és kelet-európai NATO-misszió erősítésére

A kanadai kormány kedden hat darab F-18-as típusú vadászrepülőgépet küldött Romániába, hogy a NATO keretében részt vegyenek a közép- és kelet-európai országok légterének védelmében.

2014. április 29. kedd, 18:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kanadai védelmi minisztérium bejelentette, hogy a repülőgépek és az ezeket kísérő földi kiszolgáló személyzet kiküldése az ukrajnai válságra reagáló lépések keretében történt.

A vadászgépek helyi idő szerint reggel 9 óra körül szálltak fel a Québec tartománybeli Bagotville-i légibázisról. Az eseményen részt vett Rob Nicholson, a kanadai védelmi tárca vezetője is.

A kanadai hadsereg emellett tizenöt szakértőt küldött Belgiumba, hogy erősítsék az észak-amerikai állam jelenlétét a NATO európai katonai főparancsnokságán.

A Krím félsziget Oroszország általi megszállását követően a katonai szövetség már fokozta légi járőrözési tevékenységét a térségben.

A NATO katonai parancsnokságán jelenleg is dolgoznak azokon a terveken, amelyek alapján levegőben, szárazföldön és vízen is növelik a szövetség képességeit a közép- és kelet-európai tagországokban.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet