BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra nyereséges volt az AB Volvo

Újra nyereséget ért el az AB Volvo svéd járműgyárt, hála a nagyobb eladásoknak és a költségcsökkentő lépéseknek 2014 első negyedévében.

2014. április 25. péntek, 12:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei első negyedévben 1,08 milliárd korona volt a Volvo nettó profitja szemben a 2013-as első negyedévi 304 millió koronás veszteséggel. A bevétel 58,3 milliárd koronáról 65,6 milliárd koronára nőtt.

A Volvo pénteki közleménye szerint nőtt a kereslet Észak-Amerikában, Nyugat-Európában és Japánban új nagy teljesítményű teherautói iránt, így a cég piaci részesedése is nagyobb lett.

Olof Persson vezérigazgató szerint sikerült javítani a gyártó nyereségi mutatóin, de \"még több munka van hátra\". Olof Persson arról is beszélt, hogy az ukrajnai válság miatt nőtt a bizonytalanság a kelet-európai régióban, és ez ártott az eladásoknak.

Az első negyedévben a Volvo Kelet-Európában bonyolította le eladásainak 7 százalékát, és nem akarják csökkenteni a termelést, de a vezérigazgató szerint figyelemmel kísérik az ukrajnai eseményeket.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet