BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A NATO-t aggasztja az orosz fenyegetés

Aggasztja a NATO-t, hogy Moszkva a grúziaihoz hasonló 2008-as bevonulással fenyegeti Ukrajnát.

2014. április 24. csütörtök, 07:46

Fotó: Reuters
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Washington pedig nevetségesnek nevezte Szergej Lavrov orosz külügyminiszternek azt az állítását, hogy az Egyesült Államok áll a február óta hatalmon lévő új kijevi vezetés és a kelet-ukrajnai Moszkva-barát erők között kialakult konfliktus mögött.

Alexander Vershbow, a katonai szövetség főtitkárhelyettese szerdán Brüsszelben úgy fogalmazott: aggodalommal tölti el, hogy Oroszország katonai akcióval fenyegetőzik. Oroszország felelőssége, hogy enyhítse a feszültséget, nem pedig az, hogy heves retorikájával szítsa azt - jelentette ki, hozzátéve, hogy Lavrov által megfogalmazott fenyegetések sértik a négyoldalú genfi megállapodást.

Az orosz külügyminiszter a külföldre sugárzó RT orosz állami televíziónak adott angol nyelvű interjúban azt mondta: \"Ha megtámadnak bennünket, természetesen válaszolni fogunk. Ha érdekeinket, törvényes érdekeinket, oroszok érdekeit közvetlen támadás éri, ahogy az Dél-Oszétiában történt például, nem látok semmilyen más megoldást, mint a nemzetközi joggal összhangban reagálni arra\".

Az orosz diplomácia vezetője kifejtette, hogy Washington a kijevi tüntetések óta manipulálni igyekszik az ukrajnai helyzetet, ami szerinte újabb példája annak, hogy \"nem hajlandó engedni a geopolitikai játszmákban\".

Az amerikai külügyminisztérium határozottan visszautasította Lavrov kijelentéseit. Az orosz miniszter vádjai, miszerint az Egyesült Államok áll a február óta hatalmon lévő új kijevi vezetés és a kelet-ukrajnai Moszkva-barát erők között kialakult konfliktus mögött, nevetségesek - mondta Jen Psaki szóvivő. \"Az ilyen retorika nem vezet eredményre és lázító\" - fogalmazott a külügy.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet