BUX 138628.15 -0,62 %
OTP 44630 -0,65 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehország Gripeneket és 300 katonát ajánlott fel az ukrán-válságkezeléshez

Csehország négy Gripen vadászgépet és 300 katonát bocsát a NATO rendelkezésére, hogy a szövetség az ukrajnai válságra adott válaszként megerősítse kelet-európai misszióját - közölte Martin Stropnicky cseh védelmi miniszter a NATO-miniszterek brüsszeli tanácskozása után, péntekre virradóra.

2014. április 18. péntek, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Stropnicky elmondta, hogy a cseh kormányzat felajánlásáról már tájékoztatta a NATO brüsszeli központját.

\"Amennyiben a NATO kéréssel fordul hozzánk, készek vagyunk négy Gripen vadászgépet bocsátani a szövetség rendelkezésére, hogy megerősítse a baltikumi légtér vagy a lengyel-ukrán határ védelmét. Ugyanakkor 300 katonát is adhatunk. Ezeket a NATO gyorsreagálású egysége számára képezték ki\" - tájékoztatta Stropnicky a cseh hírügynökséget.

Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár szerdán jelentette be, hogy a balti és kelet-európai államok légterében járőröző NATO-gépek több küldetést teljesítenek majd, NATO-erők jelennek meg a Balti-tengeren, a Földközi-tenger keleti részén és szükség szerint máshol is.

Csehországnak már vannak tapasztalatai a baltikumi légtér védelme terén, a cseh vadászgépek ott korábban fél évig járőröztek.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet