\"A 2007-es és 2013-as kivándorlási adatokat összevetve 100 ezer fős csökkenést láthatunk. Ez nem sok, de bizakodásra ad okot\" - mondta a lengyel miniszterelnök. \"Az emberek elvándorolnak, ha máshol többet lehet keresni\" - ismerte el.
\"A lengyel vállalatok manapság még nem tudnak annyit fizetni, mint dániai vagy holland versenytársaik, de folyamatosan hozzuk be lemaradásunkat\" - fogalmazott, hozzátéve, hogy Lengyelországnak még mintegy hét-kilenc évre van szüksége ahhoz, hogy az átlagbér elérje az uniós átlagot. Ekkor azonban már vendégmunkások is meg fognak jelenni az országban - mutatott rá.
