BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belebukott a sertéspestisbe a miniszter

Sajtóértekezleten jelentette be ma Varsóban lemondását Stanislaw Kalemba, a parasztpárti mezőgazdasági miniszter.

2014. március 13. csütörtök, 12:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lemondott Stanislaw Kalemba lengyel mezőgazdasági miniszter, amit azzal indokolt, hogy nem sikerült realizálni azokat az intézkedéseket, amelyekről az afrikai sertéspestis (ASF) elleni harc érdekében állapodtak meg a minisztertanács február 25-dikei ülésén. Ezeket az tette szükségessé, hogy az ország keleti részén két, ezzel a rendkívül veszélyes vírussal fertőzött, elhullott vaddisznót találtak. Az állatorvosi szolgálat felfedezésük helye, a belarusz határ mentén több megyére kiterjedő \"ütköző zónát\" állított fel, ahonnan tilos a hús exportálása.

Az ellenzéki Demokratikus Baloldali Szövetség (SLD) egyébként annyira elégedetlen volt azzal, ahogy a miniszter az ügyet kezelte - ami miatt Oroszország leállította a lengyel sertéshús importot -, hogy bizalmatlansági indítvány beterjesztésére készült a szejmben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet