BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Szentszék is húzza a nadrágszíjat

A Szentszék különböző kiadáscsökkentő intézkedéseket hozott a negatív gazdasági előrejelzések és a költségvetési hiány miatt - jelentette honlapján a Zenit független katolikus hírügynökség.

2014. február 26. szerda, 19:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyebek között létszámstopot vezetnek be, nem újítják meg az ideiglenes szerződéseket, megtiltják a határozatlan idejű szerződéseket, és a munkatársaknak nem lehet túlórázniuk. A vatikáni hivatalokban a munkaerőhiányt önkéntesek alkalmazásával kívánják pótolni, \"amennyiben megfelelnek a jogszabályi rendelkezéseknek\". A munkatársakat arra kérik, hogy a távozó, illetve nyugdíjba vonuló kollégák munkáját \"nagylelkűen vegyék át\".

Az új struktúrát, amelyet Pietro Parolin bíboros, vatikáni államtitkár hagyott jóvá, a római kúria minden egységéhez eljuttatták a múlt hét során. Az új szabályokat \"azonnal\" alkalmazni kell, tekintettel a Szentszék 2014. évre vonatkozó pénzügyi előrejelzéseire.

Az intézkedéseket azután vezették be, hogy külső szakértők megállapították: a kúria működtetése túl drága, különösen a személyi kiadások vonatkozásában. A hírek szerint Ferenc pápa fokozatosan csökkenteni akarja a személyi kiadásokat, azonban elbocsátások nélkül. Jelenleg mintegy 2800 fő dolgozik a Szentszéknél, akiknek fizetését az egyházmegyéktől és a szerzetesrendektől befolyt összegekből, valamint a befektetési hozamokból és a vatikáni intézmények nyereségéből fedezik.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet