BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szépen javított az Opel

Az Opelnél már mutatkoznak az anyavállalat, a General Motors szanálási programjának első eredményei: tavaly a GM európai érdekeltségének üzleti eredmény szintű vesztesége valamivel több mint a felére, 844 millió dollárra (623 millió euró) csökkent.

2014. február 6. csütörtök, 16:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez a szigorú költségfegyelemmel és belső folyamataink hatékonyságának fokozásával elért eredmény még a saját várakozásainkat is felülmúlta - fogalmazott Karl-Thomas Neumann, a GM Europe elnöke, az Adam Opel AG vezérigazgatója az Opel alkalmazottainak írott belső körlevelében, ami a dpa hírügynökség birtokába került. Az előttünk álló év azonban nem mentes a kihívásoktól - folytatódik a levél. \"A nyereségesség felé vezető úton negyedévről negyedévre bizonyítanunk kell.\"

Az Opel az IG Metall szakszervezettel kötött megállapodás értelmében az idén zárja be bochumi üzemét (képünkön), ami egyszeri pénzügyi terhet ró majd az eredményére.

Az Opel és testvérmárkája a Wauxhall jelenleg 35 ezer alkalmazottat foglalkoztat, 4 ezerrel kevesebbet, mint két évvel ezelőtt. Az Opel a nyereségessé válást 2016-ra tűzte ki célul.

Az Opel/Wauxhall 2013-ban 14 éve az első alkalommal növelte piaci részesedését Európában, 6,8 százalékra, miután eladásai kevésbé estek vissza, mint a piac egésze. Az Opel 1 millió 47 ezer autót értékesített tavaly, 32 ezerrel kevesebbet, mint egy évvel korábban. Az utolsó két negyedévben azonban ismét emelkedtek az eladások elsősorban a két erősen jövedelmező modell, az Insignia és a Mokka piaci sikerének köszönhetően.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet