A Fed az amerikai gazdaság megerősödése érdekében még évekig kitarthat az enyhe monetáris politika mellett. A 85 milliárd dolláros eszközvásárlásra épülő politika teljes kivezetésének időpontját a Fed elnöke, Ben Bernanke korábban 2014 közepére tette, azonban Eric Rosengren, a bostoni Fed vezetője a napokban egy ennél jóval távolabbi időpontot prognosztizált.
A Fed továbbra is bízik abban, hogy az amerikai gazdaság fejlődésének üteme a jövőben felgyorsul, ám várakozásaik szerint erre csak 2014 folyamán kerül sor − hangsúlyozta Rosengren. A szakember már a Fed szeptemberi szavazásán is a meglévő monetáris politika megtartása mellett foglalt állást, mivel szerinte annak megváltoztatása a gazdaság gyenge teljesítménye miatt korai lenne. A múlt havi döntés egyébként meglepetést okozott, mivel a piac már a program lassú leállítását várta, ezzel szemben nem változtattak. A bostoni Fed első embere úgy vélekedik, hogy az eddigi gyakorlat beszüntetése csak akkor lesz indokolt, ha a rendelkezésre álló adatok a mostaninál egyenletesebb gazdasági fejlődést mutatnak. Rosengren kiemelte, hogy az előző években az optimista várakozásokat követően az amerikai gazdaság rendre lagymatag növekedést produkált, ami úgyszintén indokolttá teszi, hogy a Fed ragaszkodjon eddigi politikájához.
Rosengren hosszabban ugyan nem foglalkozott az amerikai kormány leállásának kérdésével, azt azonban egy alkalommal kifejtette, hogy a Fed számára ez a körülmény megnehezíti a gazdasági növekedés jellemzőinek és mértékének pontos megállapítását.
