BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul áll az Air France-KLM

2013. szeptember 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alig egy évvel azt követően, hogy létrehozta dél-franciaországi bázisait − Marseille-ben, Nizzában és Toulouse-ban −, az Air France-KLM, máris felülvizsgálja ezek szerepét, mivel nem segítettek veszteségei csökkentésében − tudta meg a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásból. A légitársaság a tavalyi döntéskor abban bízott, hogy az újítással mérsékelheti a személyzet és a repülőgépek mozgatásának költségét és növelheti a helyi lakosságnak nyújtott kínálatát. Az isztambuli és az athéni járatok be is váltották a reményeket, ám az EasyJet és a Ryanair, Európa két legnagyobb fapados cége is felismerte a lehetőséget és brutális versenyt indított a dél-franciaországi piacon. Az Air France-KLM lemaradásban van a többi hagyományos európai légitársasághoz képest az átszervezésben − vélik elemzők −, ezért többezres leépítések, járattörlések és -ritkítások várnak rá. A cégvezetés ma kezd egyeztetést a szakszervezetekkel a kemény intézkedésekről. Várakozások szerint hamarosan bejelentik, hogy a cargoflotta 13 gépéből kilencet leállítanak.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet