Az üzenetet Ajman az-Zavahri, a terrorszervezet vezetője küldte a dzsihadista fórumoknak. \"Gazdaságilag kell kivéreztetni Amerikát, arra kényszerítve, hogy folytassa irdatlanul nagy összegek elköltését a védelmére... Amerika gyenge pontja a gazdaság, és már most is tántorog a katonai kiadások miatt... Amerikát feszültségben és állandó riadókészültségben kell tartani néhány támadás segítségével\" - ajánlotta Oszama bin Laden örököse.
A terrorhálózat irányítója hangüzenetében \"brutális bűncselekménynek\" nevezte, hogy az egyiptomi hadsereg több mint két hónappal ezelőtt, július 3-án megbuktatta a Muzulmán Testvériség által támogatott Mohamed Murszi volt egyiptomi elnököt.
A férfi szerint az iszlamisták sorozatos letartóztatása \"mindössze egy epizód abból a hosszú drámából, ami az egyiptomiakra vár, ha nem fognak össze az ország felszabadítása érdekében, és nem vezetik be a saríát (azaz az iszlám törvénykezést)\".
Az al-Kaida vezetője azt is elmondta, hogy az Egyesült Államok mozgatja a szálakat Egyiptomban, valamint felszólította az egyiptomi lakosságot, hogy álljanak ellen az országban zajló \"iszlámellenes kampánynak\".
Zavahri azt állította, hogy az al-Kaida Szomáliában, Jemenben és Irakban már megnyerte a háborút, és azt tanácsolta a szélsőségeseknek, hogy vigyék át a háborút az Egyesült Államok területére.
