BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az al-Kaida újabb támadásra buzdít az Egyesült Államok ellen

Az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet újabb támadást sürgetett az Egyesült Államok és szövetségesei ellen a 2001. szeptember 11-i terrortámadás évfordulójára kiadott üzenetében - közölte a szélsőséges iszlamista honlapokat figyelő, SITE nevű amerikai szervezet pénteken.

2013. szeptember 13. péntek, 12:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az üzenetet Ajman az-Zavahri, a terrorszervezet vezetője küldte a dzsihadista fórumoknak. \"Gazdaságilag kell kivéreztetni Amerikát, arra kényszerítve, hogy folytassa irdatlanul nagy összegek elköltését a védelmére... Amerika gyenge pontja a gazdaság, és már most is tántorog a katonai kiadások miatt... Amerikát feszültségben és állandó riadókészültségben kell tartani néhány támadás segítségével\" - ajánlotta Oszama bin Laden örököse.

A terrorhálózat irányítója hangüzenetében \"brutális bűncselekménynek\" nevezte, hogy az egyiptomi hadsereg több mint két hónappal ezelőtt, július 3-án megbuktatta a Muzulmán Testvériség által támogatott Mohamed Murszi volt egyiptomi elnököt.

A férfi szerint az iszlamisták sorozatos letartóztatása \"mindössze egy epizód abból a hosszú drámából, ami az egyiptomiakra vár, ha nem fognak össze az ország felszabadítása érdekében, és nem vezetik be a saríát (azaz az iszlám törvénykezést)\".

Az al-Kaida vezetője azt is elmondta, hogy az Egyesült Államok mozgatja a szálakat Egyiptomban, valamint felszólította az egyiptomi lakosságot, hogy álljanak ellen az országban zajló \"iszlámellenes kampánynak\".

Zavahri azt állította, hogy az al-Kaida Szomáliában, Jemenben és Irakban már megnyerte a háborút, és azt tanácsolta a szélsőségeseknek, hogy vigyék át a háborút az Egyesült Államok területére.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet