A két Korea megállapodott arról, hogy szeptember 16-án újra megnyitják a határuknál lévő keszongi ipari parkot, ahol 120 dél-koreai vállalat 53 ezer észak-koreai munkással gyárt különböző termékeket − jelentette a déli országrész egyesítési minisztériuma. A parkot áprilisban zárták be, mivel a sztálinista északi rezsim ezzel is növelni akarta a két állam közti katonai fenyegetésekkel színezett feszültséget. Miután Dél-Korea a park végleges bezárásával fenyegetőzött, a felek augusztus közepén ötpontos megállapodást kötöttek az újranyitásról, amelynek része, hogy vállalták: politikai okok miatt semmiképp nem zárják le többé a zónát. Emellett közös bizottságot állítottak fel, hogy dolgozza ki a déli vállalatoknak nyújtandó kárpótlást a leállás miatt elszenvedett veszteségeikért. A cégek tavaly 470 millió dollár értékű terméket állítottak elő a parkban, ami az északi rezsim egyik alapvető devizaforrása − egyebek mellett elvonják a munkások bérének egy részét. A Keszongban készülő áruk Dél-Koreában találnak gazdára.
