BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyitják a keszongi ipari parkot

2013. szeptember 12. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A két Korea megállapodott arról, hogy szeptember 16-án újra megnyitják a határuknál lévő keszongi ipari parkot, ahol 120 dél-koreai vállalat 53 ezer észak-koreai munkással gyárt különböző termékeket  jelentette a déli országrész egyesítési minisztériuma. A parkot áprilisban zárták be, mivel a sztálinista északi rezsim ezzel is növelni akarta a két állam közti katonai fenyegetésekkel színezett feszültséget. Miután Dél-Korea a park végleges bezárásával fenyegetőzött, a felek augusztus közepén ötpontos megállapodást kötöttek az újranyitásról, amelynek része, hogy vállalták: politikai okok miatt semmiképp nem zárják le többé a zónát. Emellett közös bizottságot állítottak fel, hogy dolgozza ki a déli vállalatoknak nyújtandó kárpótlást a leállás miatt elszenvedett veszteségeikért. A cégek tavaly 470 millió dollár értékű terméket állítottak elő a parkban, ami az északi rezsim egyik alapvető devizaforrása egyebek mellett elvonják a munkások bérének egy részét. A Keszongban készülő áruk Dél-Koreában találnak gazdára.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet