BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen adta el amerikai cégét a Tesco

2013. szeptember 12. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyetlen centet sem kap a brit Tesco amerikai leányvállalatáért, a Fresh & Easyért, sőt, még hitelt is kell nyújtania a vevőnek, hogy az tovább tudja üzemeltetni a reménytelenül veszteséges vállalkozást. A világ harmadik legnagyobb áruházlánca 80 millió font (126 millió dollár) kölcsönt ad a Ron Burkle amerikai befektető kezében lévő Yucaipa tőketársaságnak, amely megvásárolja tőle a Fresh & Easy 150 szupermarketjét, illetve Riverside-ban lévő elosztóközpontját. Az ügylettel az új tulajdonoshoz kerül a cég ötezer alkalmazottjának 80 százaléka. A maradék ötven Fresh & Easy-áruházat bezárja a Tesco, így összesen 150 millió fontjába kerül észak-amerikai vállalkozásának lezárása.

A brit vállalat a lehető legrosszabbkor, 2007-ben alapította amerikai leányvállalatát: ekkor pukkadt ki a lakásépítési lufi és kezdődött el a pénzügy válság, ami kiürítette a vásárlók pénztárcáját. Az induló vállalkozás helyzetét nehezítette az is, hogy nála jóval nagyobb, többféle terméket kínáló versenytársakkal szemben kellett helytállnia. Az amerikai vevők nem igazán szerettek bele a Tesco Magyarországon is ismert önkiszolgáló kasszáiba sem. A Tesco áprilisban jelentette be, hogy eladja a Fresh & Easyt, amivel összefüggésben egymilliárd font egyszeri veszteséget ír le. Az amerikai kudarc nem az egyetlen a brit vállalat közelmúltjában: 2012-ben kivonult Japánból és a múlt hónapban bejelentette, hogy Kínában egy helyi állami vállalattal közösen folytatja tevékenységét.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet