BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Talán kinyit a közös koreai ipari park

2013. augusztus 15. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hatodik tárgyalási forduló után sem vehető száz százalékig biztosra, hogy kinyit a két Korea határán lévő, közösen üzemeltetett keszongi ipari park, mert a déli országrész hadserege a jövő hét elején hadgyakorlatot tart amerikai szövetségesével, ami általában hisztérikus reakciókat szokott kiváltani Észak-Koreában. A felek tegnapi tárgyalásukon ötpontos megállapodást fogadtak el a terület újranyitásáról, aminek előkészítésére közös bizottságot állítottak fel. Határidőt nem szabtak a park megnyitására, az öt pontot nem hozták nyilvánosságra. Annyi azért kiderült, hogy Észak-Korea (papíron) vállalta, hogy a jövőben nem zárja le a parkot egyoldalú döntéssel. A Keszongban tevékenykedő 120 dél-koreai vállalatot februárban állították kész helyzet elé az üzemeikbe dolgozó északi munkások kivonásával, miután a sztálinista rezsim éppen növelni óhajtotta a politikai feszültséget a két ország között. A cégek 470 millió dollár értékű terméket állítottak elő tavaly az ipari parkban, az áru Dél-Koreában talál gazdára.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet