Észak- és Dél-Korea a jövő héten megállapodhat az áprilisban bezárt keszongi ipari part megnyitásáról. A két ország határán, az északi oldalon lévő létesítményben 123 dél-koreai cég üzeme működik, 50 ezer észak-koreai alkalmazottnak adva munkát. Az elmúlt évben 470 millió dollár értékű árut állítottak elő az ipari parkban, amelynek munkásai több mint 80 millió dollár bért kaphattak volna, ha a sztálinista rezsim nem vonná el ennek nagy részét. A februári északi atomrobbantást elítélő ENSZ-határozatra válaszul Phenjan lezárta a parkot és az elmúlt hetekben húzta-halasztotta az újranyitásról folytatott tárgyalásokat. Egészen addig, amíg Szöul be nem jelentette, hogy kifizet 280 milliárd von (251 millió dollár) biztosítást − valójában kártérítést − a betelepült cégeknek, ami arra utalt, hogy végleg lemondanak a parkról. Ugyanakkor Dél-Korea hatmillió dolláros segélyt nyújt Észak-Koreának. Phenjan erre teljesítette a déli kormány kérését: garantálta, hogy többé nem zárja be a parkot egyoldalúan. Így augusztus 14-én újrakezdhetik a tárgyalásokat a részletekről.
