BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pesszimistábbak az amerikai fogyasztók

A Michigani Egyetem felmérésének végleges eredményei szerint is pesszimistábbak lettek az amerikai fogyasztók júniusban. A fogyasztói hangulatindex értéke a májusi 84,5 pontról 84,1 pontra csökkent, ugyanakkor ez az előzetes 82,7 pontra való csökkenéshez képest kedvezőbb képet mutat.

2013. június 28. péntek, 16:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>Az előzetes júniusi eredmények szerint a vártnál pesszimistábbak voltak az amerikai fogyasztók, és bár a véglegesített érték is pesszimistább eredményt mutatnak az előző hónaphoz képest mégis kedvezőbb képet látunk. A fogyasztói hangulatindex változása akkor 84,5 pontról 82,7 pontra való csökkenést mutatott, ehhez képest a végleges adatok már pusztán 0,4 pontos csökkenést mutat.
</banner>

<banner>A júniusi csökkenés ellenére a fogyasztói hangulat kedvezőnek mondható, májushoz képest ugyanis minimális az elmaradás, amikor közel hatéves csúcsra került az index. </banner>

<banner>Az elmúlt hónapokban - az aktuális adattól függetlenül - a megszorítások ellenére azt mondhatjuk, hogy javult a fogyasztói hangulat az USA-ban. Ezt elemzők szerint részben a munkaerőpiaci problémák enyhülése, részben az ingatlan- és a részvényárak emelkedése indokolhatott. </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet