BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bullard: Rosszul időzített a Fed

2013. június 24. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

James Bullard, a St. Louis-i Fed elnöke volt az egyik, aki az amerikai jegybank múlt szerdai döntése ellen szavazott, szerinte a kötvényprogram leállításával kapcsolatos nyilatkozatok miatt Ben Bernanke Fed-elnök elveszítheti a hitelességét és képtelen lesz harcolni az árstabilitásért. Bullard közleményében úgy fogalmaz, hogy sem a korábbinál optimistább növekedési előrejelzés, sem pedig a továbbra is alacsony infláció nem indokolja a havi 85 milliárd dolláros program közelgő visszafogását, emellett a szakember úgy véli, hogy rosszul időzített volt a szerdai döntés. A másik ellenző a kansasi Fed képviselője, Esther L. George volt, aki éppen az ellenkező állásponton van, szerinte a kötvényvásárlás veszélyezteti a gazdaság stabilitását, ezért minél előbb le kell állítani a programot. A piacok jelentősen visszaestek azt követően, hogy Ben Bernanke a döntés után a kötvényprogram közelgő végéről beszélt, különösen az lepte meg a befektetőket, hogy a jelek szerint konszenzus van a vásárlások őszi leállításával kapcsolatban.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet