BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fukusima miatt romlott a japán adat

Rekordhiány alakult ki a japán külkereskedelemben májusban: a tokiói pénzügyminisztérium szerdán közölt adatai szerint a deficit 993,9 milliárd jent (mintegy 10,5 milliárd dollár) tett ki, tíz százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit.

2013. június 19. szerda, 08:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Japán behozatala 10 százalékkal bővült részben amiatt, hogy 2011 márciusa után szinte valamennyi atomerőművét leállította a fukusimai baleset után, ezért kénytelen növelni földgázimportját.

A japán kivitel 10,1 százalékkal nőtt éves összevetésben májusban. A szigetország növelte exportját az Egyesült Államokba, Kínába és Ázsia legtöbb országába, ugyanakkor csökkent a kivitele az Európai Unióba.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet