Összesen hétmilliárd dollárnyi devizakötvényt értékesíthet július közepén Oroszország egyhetes marketingkampány után − közölte meg nem nevezett forrására hivatkozva a Prime orosz állami hírügynökség. Az orosz pénzügyminiszter már a múlt héten úgy nyilatkozott, hogy megkezdődtek az egyeztetések a kibocsátást szervező bankokkal, a minisztérium állítólag már ebben a hónapban piacra lépne a kötvényekkel. Korábban a hivatalos kommunikációban azt hangsúlyozták, hogy a kibocsátás időzítése az aktuális piaci helyzet függvénye lesz. A Prime friss információi szerint összesen négy részletben, három és harminc év közötti futamidő mellett adna el kötvényeket az orosz fél, a leghosszabb papírokért a londoni bankközi kamat (Libor) felett 220 bázispont körüli hozamot fizetnének, míg a hároméves állampapírok felára 120 bázispont körül lehet. A hírügynökség informátora szerint az orosz állam július 8-án kezdi a kibocsátás előtt szokásos road show-t New Yorkban és Londonban.
