BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondták a két Korea közötti magas szintű tárgyalásokat

Lemondták a két Korea között szerdai kezdettel tervezett kétnapos magas szintű tárgyalásokat, miután a feleknek nem sikerült megállapodniuk abban, hogy milyen rangú vezető álljon a szöuli delegáció élén - jelentette be kedden a dél-koreai országegyesítési minisztérium szóvivője.

2013. június 11. kedd, 13:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2007 óta ez lett volna az első kormányszintű tárgyalás a két ország között. A szóvivő nem tért ki arra, hogy a tárgyalást végleg törölték, vagy csak elhalasztották.
Phenjan állítólag azt kifogásolta, hogy a dél-koreai delegációt egy miniszterhelyettes vezette volna, nem pedig a Korea-közi kapcsolatokért felelős országegyesítési miniszter, Ju Kil Dzse. Szöul a tárgyalásokat bejelentve hétfőn még azt közölte, hogy a küldöttséget a miniszter fogja vezetni.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet