BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétkamarás marad a bukaresti parlament

Elvetette a román alkotmánymódosító parlamenti bizottság csütörtökön azt az ellenzéki javaslatot, hogy Románia térjen át az egykamarás törvényhozásra.

2013. június 6. csütörtök, 20:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alkotmánymódosítás szövegtervezetét előkészítő testületben csak a javaslatot előterjesztő jobbközép Demokrata Liberális Párt (PDL) képviselője támogatta az egykamarás rendszerre való áttérést, a többi párt és a kisebbségek képviselői ellene szavaztak.

Az urnáknál megjelent román választók többsége 2009-ben érvényes és eredményes referendumon támogatta Traian Basescu államfő azon javaslatát, hogy Románia térjen át az egykamarás parlamentre, és a törvényhozás legfeljebb 300 tagú legyen.

A sajátos román választási törvény miatt a tavaly decemberi parlamenti választásokon a 355 választókerületből 588 törvényhozó szerzett mandátumot.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet