BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbénult a FIAT - hatalmas kárt szenved

Leállt a termelés a FIAT autógyártó több európai üzemében, miután a Selmat cég nem képes szállítani egyes az autók belsejébe való műanyag elemeket - jelentette be közleményben a torinói autógyártó.

2013. május 13. hétfő, 14:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cégcsoporthoz tartozó grugliascói Maserati-üzemben már múlt pénteken se tudtak dolgozni, és ugyanakkor leállt a munka a FIAT-érdekeltség Iveco madridi egységében is, hétfőn pedig felfüggesztették a termelést a FIAT szerbiai üzemében - számolt be az ANSA hírügynökség.

A súlyos pénzügyi nehézségekkel küszködő, ugyancsak torinói székhelyű Selmat akadozó beszállításai miatt már az elmúlt hetekben több FIAT-üzemben meg kellett szakítani a termelést. Fennáll a veszélye annak is, hogy még több helyen le kell majd állítani a gyártószalagokat a következő napokban - közölte most a FIAT. Mindez komoly károkat okoz az egész csoportnak - áll a közleményben - , valamint azoknak a beszállítóknak, amelyek rendesen teljesítenek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet