BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csökkenő profit is pozitív az E.On-nál

2013. május 9. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Öt százalékkal csökkent az első negyedévben az E.On üzemi eredménye, ám így is meghaladta az előzetes várakozásokat, a nettó profit pedig nőtt. A legnagyobb német közműszolgáltató elsősorban az európai piac nehézségei miatt veszített tavalyhoz képest. A 3,58 milliárd eurós üzemi profit azonban így is magasabb volt a Reuters konszenzusában szereplő 3,43 milliárd eurónál, az egy részvényre jutó eredmény pedig a becsült 1,31 euró helyett 1,39 euró lett. A nettó profit 26 százalékkal emelkedett tavalyhoz képest, 2,15 milliárd eurót tett ki. A növekedés nagy része annak köszönhető, hogy 900 millió euró értékű eszközértékesítés most jelent meg a könyvben. A cég fő piacán, Európában továbbra is kihívásokkal teli a gazdasági környezet − vázolta fel az eredmények kapcsán Johannes Teyssen elnök. Az E.On tavaly profitja 45 százalékát Európában realizálta. A kontinensen elsősorban a gyenge energiakereslet és a csökkenő marzsok sújtják a céget, lassan azért kell küzdenie, hogy magasabb áron tudja értékesíteni a nyersanyagot, mint amennyiért beszerzi.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet