A vártnak megfelelő profitcsökkenésről számolt be első negyedéve után a világ legnagyobb chipgyártója, az Intel. A keddi tőzsdezárás után publikált jelentés 2 milliárd dolláros profitról szólt, amiből egy részvényre vetítve 40 cent jut. Egy évvel korábban még 2,7 milliárd dollár volt a technológiai cég nyeresége, ami 53 centet jelentett papíronként. A cég bevételei két százalékkal, 12,6 milliárd dollárra estek vissza az év első három hónapjában, ezen belül a pc-értékesítések 6 százalékos csökkenés után nyolcmilliárd dollárt tettek ki. Az egy részvényre jutó eredmény és az árbevétel is teljesen összhangban volt a FactSet elemzői konszenzusával. A profit visszaesése ellenére a befektetők optimistán fogadták a számokat, hiszen az Intel menedzsmentje pozitív jövőképet festett a vállalat elé, és költségcsökkentéssel reagált a nehézségekre. A beruházási költségeket egymilliárd dollárral fogja vissza a vállalat az eddigi tervekhez képest. Az elemzők az első negyedéves számokból és a cég kommentárjából azt olvasták ki, hogy az év második felében számottevően javulhat a cég eredménye.
