A KPMG helyi vállalkozások bevonásával készített felmérése szerint az üzletemberek bíznak a balti országok gazdaságaiban, melyek a következő évek nagy nyertesei lehetnek. A többség mindegyik ország esetében 2−4 százalék közötti gazdasági növekedést prognosztizál. Abban az észt, a lett és a litván üzletemberek véleménye megegyezik, hogy a régióban Észtország a legkedvezőbb befektetési célpont jelenleg, ebben meglepő módon a litvánok a legbiztosabbak. Az viszont nem meglepő, hogy az átlagnál magasabb életszínvonalon élő észt üzletemberek több mint 90 százaléka ellenzi az országban tervezett ingatlanadó kivetését.
Az energia témakörében nagyon megosztottak a balti államok vállalkozói; az atomenergia elfogadottsága Litvániában a legnagyobb, a lettek inkább a biomasszát, míg az észtek a hagyományos fosszilis energiahordozókat preferálják. A KPMG szerint ez arra utal, hogy a három ország által tervezett közös atomerőmű ötlete nem arat osztatlan sikert a vállalatok körében.
Arra a kérdésre, hogy a következő három évben hol fektetnének be, a balti cégek vezetői jellemzően a szomszédos országokat említették, az országcsoport másik két tagja mellett magas arányt képviselt Oroszország és Fehéroroszország. Litvániában a cégek fele tervez beruházást külföldön, a másik két országban viszont három vállalkozóból kettő nyitna más piacok felé a következő három évben. Az üzletemberek kiemelték, hogy szerintük a balti államokban véget ért a megszorítások időszaka, a következő években a bérek emelkedésére számítanak, és munkavállalóik számát is növelnék.
A felmérés készítői szerint a kedvező várakozások ellenére továbbra is vannak veszélyek a Baltikum gazdaságában, ezek között elsőként az eurózónában véget nem érő problémákat emelik ki. Ráadásul ha a várakozások szerint jövőre Lettország, majd 2015-ben Litvánia is csatlakozik a valutaövezethez, akkor ezek a gondok még komolyabbak lehetnek.
