BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan jöhet a fellendülés

A berlini DIW gazdaságkutató intézet szerint hamarosan fellendül az euróövezet gazdasága - írja a Süddeutsche Zeitung hétfői száma.

2013. április 15. hétfő, 10:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"Legfrissebb prognózisunk alapján idén már a krízisországok is túljutnak a mélyponton. Ezt követően pedig lassú javulás veszi kezdetét\" - nyilatkozta Marcel Fratzscher, a Deutsche Institut für Wirtschaftsforschung (DIW) igazgatója a német lapnak.

A német gazdaság a többi országénál gyorsabb ütemű javulást mutat majd, a kutatóintézet vezetője azonban óva intett az elbizakodottságtól: \"Az eufórikus hangulat csak azért van, mert Európa többi országához hasonlítjuk magunkat\". Szerinte Németországnak sokkal inkább a fejlődő országokat vagy az Egyesült Államokat kellene növekedési mércének tekintenie.

A DIW igazgatója a cikkben hangsúlyozta a beruházások fellendítésének szükségességét annak érdekében, hogy Németország teljes egészében ki tudja aknázni növekedési potenciálját. Úgy véli, ha már a pénz úgyis megvan hozzá, nagy összegeket kellene fektetni az oktatásba, az infrastruktúrába és az energiatermelésbe. \"Németország túl sokat takarít meg és amit befektet, azt sem igazán jól teszi\" - mondta. Ez egyaránt vonatkozik az állami és a privát befektetésekre - mutatott rá Marcel Fratzscher, a DIW igazgatója a német lapnak adott interjúban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet