Rosszul indult az év a Daimler számára, mivel a piac gyengébbnek mutatkozik, mint amilyenre számítottak, ezért a negyedéves eredmény közzétételekor várhatóan módosítják a 2013-as célokat. A hírre csütörtök reggel 4 százalékkal zuhant a cég részvényeinek jegyzése, később azonban, az éves közgyűlésről szivárgó hírek hatására emelkedni kezdett az árfolyam. A Daimler továbbra is arra számít, hogy az év második fele sokkal erősebb lesz.
A társaság éves közgyűlésén ugyanakkor a cég első embere arról beszélt, hogy a hosszú távú célok alapján 2015-ig minden évben legalább 1,6 millió személyautót akarnak eladni, és 2020-ra a világ vezető luxusautó-gyártójává szeretne válni a Mercedes gépkocsikat gyártó vállalat. Dieter Zetsche szerint a fenntartható növekedéshez elkerülhetetlen egy komolyabb hatékonyságnövelő program végrehajtása, amitől 4 milliárd eurós megtakarítást várnak 2014-ig.
A részvényesek a tavalyi eredmény ismeretében elfogadták a 2011-es évhez hasonló mértékű, 2,2 eurós osztalékot. A közgyűlésen az is elhangzott, hogy az idei év elején több piacon is gyengülés volt tapasztalható, miközben a Mercedesek értékesítése 1 százalékkal emelkedett az első negyedévben. A cég zászlóshajója továbbra is az S-osztály, de jól teljesít a most piacra dobott Magyarországon gyártott CLA és az E-osztály is. A Daimler kistehergépjárművek értékesítése 3 százalékkal, míg a buszeladások 23 százalékkal bővültek év/év alapon. Az egyetlen gyenge láncszemet a kamiondivízió jelentette, ahol 6 százalékos visszaesés volt tapasztalható. Dieter Zetsche közölte, az európai autópiacon tapasztalható gyengülés hatására átértékelik a 2013-ra vonatkozó előrejelzéseiket. Ezzel kapcsolatban nem árult el részleteket, ígérete szerint az első negyedéves jelentésükben közzéteszik várakozásaikat.
