A német Continental abroncsgyártó Szlovákiában, a Vág menti Puhóban 250 millió eurós beruházással épít egy új üzemet, ahol 600 új munkahelyet teremtenek − jelentette be Robert Fico kormányfő a szlovák köztévében. A beruházás tényét hivatalosan szerdán teszik közzé, a Continental gyáráért Szlovákia mellett Csehország, Lengyelország és Portugália is versenyzett. Lapértesülések szerint Pozsony adókedvezményt nyújt a német társaságnak, amelyik 2007 óta már jelen van Szlovákiában, miután felvásárolta a helyi Matador abroncsgyártót, és összesen mintegy 3800 főt foglalkoztat. A máris az év beruházásaként aposztrofált gyártelepítés fejében az állam legfeljebb a befizetendő adó 12 százalékát engedheti el, illetve közvetlenül beszállhat az új technológiák, gyártósorok finanszírozásába. A Fico-kormány számára nagyon jól jön a Continental döntése, hiszen a munkanélküliek aránya már elérte a 14,7 százalékot. A hannoveri székhelyű Continental 2011-ben globálisan 30 milliárd euró forgalmat ért el, nyeresége 1,2 milliárd euróra rúgott és világszerte 170 ezer főt foglalkoztatott.
