BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdi első amerikai gyárának építését az Airbus

Újabb állomásához érkezett az Airbus és a Boeing közötti párharc: a nyugat-európai repülőgépgyártó hétfőn lerakja első amerikai gyárának alapkövét az Egyesült Államok-beli Mobile városban.

2013. április 7. vasárnap, 13:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzemben A320-asokat fognak összeszerelni, a beruházás félmilliárd euróba kerül. A gyártás 2015-ben indul, a teljes felfutás után évente 40-50 középhatósugarú gépet fognak az Egyesült Államokban gyártani.

A gyártól azt reméli az Airbus vezetése, hogy fellendülnek eladásai az eddig a társaság gyenge pontjának számító amerikai piacon.

Az Airbus abból indul ki, hogy az Egyesült Államokban a következő húsz évben legalább 5300, elsősorban 100-200 személyes új repülőgépre lesz szükség, mint amilyen az Airbus A320-as, vagy versenytársa, a Boeing 737-es.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet