BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Német kézbe kerülhet az Alfa Romeo

2013. március 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Alfa Romeóról tárgyal az Audi AG és a FIAT S.p. A. − írta az Audihoz közeli forrásokra hivatkozva a WardsAuto.com. Az olasz cikkíró állítása szerint mind a FIAT-vezérigazgató Sergio Marchionnéhoz, mind az Audi-főnök Rupert Stadlerhez közel álló források megerősítették, hogy a két vezér nagyszabású szerződésről egyeztet. A megbeszéléseken állítólag szó van a FIAT Pomigliano d\' Arcó-i üzeméről is, amelyet a hatvanas években Alfa Romeók gyártására építtetett a csoport, most viszont FIAT Pandák készülnek benne.

A FIAT−Audi tárgyalások kiterjedhetnek az olasz csoporthoz tartozó nyereséges Magneti Marelli alkatrészgyártó átvételére is − tette hozzá a WardsAuto. A FIAT a 2009 óta többségi tulajdonában levő Chrysler teljes megszerzésére fordíthatná a befolyó pénzt. Az amerikai autógyártó 41,5 százaléka az UAW autóipari szakszervezet nyugdíjalapjáé (VEBA), amelytől a FIAT félévente megvehet 3,3 százalékot − ha az elfogadja a kínált árat. Jelenleg egy delaware-i bíróság döntésére vár, hogy mi tekinthető fair árnak, de a VEBA kilátásba helyezte, hogy tőzsdére viszi a maga részét, ha az olasz partner nem akar eleget fizetni érte.

Az Alfa Romeo eladásáról nem először röppennek fel pletykák; a FIAT most nem kommentálta őket a hírügynökségeknek, az Audi szóvivője szerint pedig nincs bennük lényegi információ. Marchionne korábban azt hangoztatta, hogy az Alfa Romeo nem eladó, sőt a FIAT-csoport januárban ismertetett stratégiája szerint a prémium szegmensre kívánnak összpontosítani (Napi Gazdaság, 2013. január 21.) − tavaly globálisan a luxusautók mentek a legjobban − és 2016-ig kilenc új vagy megújított Alfa-modellt dobnak piacra.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet