BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesen bekebelezné a MAN-t a Volkswagen

2013. március 23. szombat, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ajánlatot tett a MAN fennmaradó 25 százalékos tulajdonrészére a Volkswagen, mely jelenleg a cég háromnegyedét birtokolja. A német autógyár 80,89 eurót ajánlott a részvényeseknek, ez 7,1 százalékkal magasabb a papírok csütörtöki záró árfolyamánál. Azok, akik nem fogadják el az ajánlatot, 3,07 eurós garantált éves osztalékot kaphatnak a Volkswagentől. A DZ Bank elemzője a Bloombergnek úgy nyilatkozott, hogy az ajánlat elmaradt a várakozásaitól, ő korábban arra számított, hogy a VW 95 euró körüli összeget kínál majd a részvényekért. Éppen ezért nem számít arra, hogy a tulajdonosok tömegesen fogadnák el az ajánlatot, elképzelhető, hogy a német autógyártó csak egy kezdő ajánlattal próbálkozott, majd fokozatosan emeli a kínált összeget. A Volkswagen már januárban bejelentette, hogy szorosabb együttműködésre törekszik a MAN-nal, ez most egy teljes integráció keretében valósulhat meg. Ha létrejön az üzlet, azt mindkét cég közgyűlésének jóvá kell még hagynia a következő hónapokban.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet