BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliókat hozott a háromdolláros tál

2013. március 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétszázötvenezerszeres áremelkedéssel adtak el egy kerámiatálkát a Sotheby\'s árverésén New Yorkban: a közel 13 centis átmérőjű, elefántcsont színű edénykéért 2,25 millió dollárt fizetett egy ázsiai műtárgyakra szakosodott ismert londoni műkereskedő. A beadó New York-i család jó vásárt csinált: az egyszerű, csak felületében díszített tálkát három dollárért vették 2007-ben egy garázsvásáron. Szerzeményüket a nappaliban tartották a kandallópárkányon, majd kíváncsiságból megnézették egy szakértővel, aki érdemesnek találta, hogy beadják aukcióra. A Sotheby\'s szakemberei megállapították: egy olyan ezeréves, az északi Szong-dinasztia idején készült úgynevezett Ding-tálkáról van szó, amelyhez hasonlót csak egyet ismernek ebből a korszakból − az pedig több mint hatvan éve a British Museumban látható, a híres műgyűjtő, Henry J. Oppenheim ajándékaként. A ház 200-300 ezer dolláros becsértékkel indította a ritka műtárgyat, amelyért négyen vívtak ádáz licitharcot − a Sotheby\'s közlése szerint a Szong-korabeli kerámiák egyre keresettebbek a kínai műgyűjtők körében.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet