BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondok egy szlovén atomerőműben

Automatikusan leállt a krskoi atomerőmű (NEK) hétfőn fél tizenkettő után pár perccel egy műszaki probléma miatt, a környezet nem károsodott - közölte honlapján Szlovénia egyetlen atomerőműve.

2013. február 25. hétfő, 15:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A problémát egy szelep meghibásodása okozta, folyik a helyzet felmérése, és közleményt adnak ki, hogy mikor várható az erőmű újraindítása - közölték.

Az erőmű szlovén-horvát közös tulajdonban van, a Westinghouse Electric Corporation céggel együttműködésben épült és 1982-ben lépett üzembe. 2023-ban kellene bezárni, de a szlovén kormány 20 évvel meg akarja hosszabbítani élettartamát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet