BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapacitása határán jár a Heathrow

2013. február 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Soha annyi utas nem fordult meg a londoni Heathrow repülőtéren, mint tavaly: 70 millióan érkeztek, illetve indultak, még úgy is, hogy az olimpia idején a britek otthon maradtak a játékokat nézni. A repülőtér forgalma már a határokat feszegeti: 2012-ben 471 341 gép futott végig a leszállópályákon, súrolva a 480 ezres éves kapacitást. Sürgető feladat egy új londoni repülőtér építése − figyelmeztetett a BBC szerint Colin Matthews, a Heathrow vezérigazgatója −, már csak az európai, illetve közel-keleti riválisok támasztotta verseny miatt is. Az új Terminal 2 építését ez év végére tervezik befejezni és 2014 közepétől lehet majd igénybe venni. A repülőteret üzemeltető, korábban BAA néven, ma Heathrow Airport Holdingként ismert társaság árbevétele tavaly 8 százalékkal, 2,5 milliárd fontra nőtt − a Financial Times szerint ez jórészt a légitársaságokra kirótt díjak emelésének köszönhető. Az adózás előtti eredmény soron 32,8 milliós mínusz mutatkozott, szemben az egy évvel korábbi 255,8 millió font veszteséggel.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet