BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris méretes lyuk a szlovák költségvetésben

2013. február 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eredeti tervekhez képest idén legalább 360 millió eurós adóbevétel-kieséssel kell számolni a szlovák költségvetésben − közölte pénteken Peter Kazimír szlovák pénzügyminiszter, amit a tárcavezető a 2013-as gazdasági növekedés fékeződésével (2,1 százalékról 1,2 százalékra rontotta le a tárca az idei prognózist), a növekvő munkanélküliséggel, az áfabeszedés nem túl hatékony voltával és a lanyhuló belső kereslettel magyarázott. Szerinte Szlovákia így is képes lesz tartani a hazai össztermékhez viszonyított 3 százalék alatti államháztartási hiányt, ugyanis a kiesést a következő eszközökkel kompenzálják: a magánnyugdíjpénztárakból január végéig több mint 88 ezren léptek ki, így az állami nyugdíjfolyósítóba visszatérők 250-260 millió eurót visznek át. A fennmaradó 100 millió euró kétharmadát a kiadási tételek befagyasztásával, esetleges lefaragásával takarítják meg, egyharmadát pedig az állami tulajdonú cégekből sajtolják ki − ígérte Kazimír.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet