BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Államosítják a kazah nyugdíjpénzeket is

2013. február 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kazah kormány júliusig egy állami alapba vonja össze az ország 20,7 milliárd dollárnyi magán-nyugdíjpénztári vagyonát − közölte szerdán Kairat Kelimbetov miniszterelnök-helyettes. A lépést már januárban előre jelezte a kormányfő, ezzel a bevételeket kívánják növelni, hogy segítsék a gazdaság növekedési ütemének élénkítését. Az olajbevételeket kezelő 58 milliárd dolláros Nemzeti Alapot nem kívánják bevonni a gazdaságélénkítési programba. A magánnyugdíjrendszerben tíz magán- és egy állami vállalat vett részt. Az összes alap által kezelt 3177 ezer milliárd tengés (20,7 milliárd dollár) összegből 19,3 százalék már eddig is állami vállalatnál volt. Az új állami alap a kormány tulajdonában lesz és a pénzt a jegybank kezeli. Az egységes nyugdíjalap a diverzifikáció, a biztonság és a mérsékelt hozamszintek irányelve alapján fektet majd be − részben esetleg külföldön.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet